„Челси“ мина и през „Стоук“

Челси“ крачи уверено към титлата в Англия. Лидерът в първенството мина и през „Стоук“. Лондончани победиха с 2:1, а успехът дойде драматично в края на мача. В 87-ата минута Гари Кейхил донесе трите точки на „Челси“. Преди това бранителят направи дузпа, реализирана от Джонатан Уолтърс. Другият гол за „сините“ вкара Вилиан.

Тимът на Антонио Конте вече води с 13 точки на върха. Преследвачите „Тотнъм“ и „Манчестър Сити“ обаче са с мач по-малко. „Шпорите“ приемат в неделя „Саутхямптън“, а „гражданите“ излизат в дерби срещу „Ливърпул“.

Кошмарното представяне на „Арсенал“ продължава. Тимът записа четвърта загуба в последните пет срещи във Висшата лига. Този път „артилеристите“ бяха бити от „Уест Бромич“ с 3:1.

Евертън“ разби „Хъл“ с 4:0, а „Лестър“ продължава да напомня на себе си. Актуалният шампион на Англия победи като гост „Уест Хям“ с 3:2.

В другите мачове от кръга „Кристъл Палас“ постигна минимален успех над „Уотфорд“ с 1:0, а „Съндърланд“ и „Бърнли“ направиха нулево реми.