Шампионът загря с квалификант

Миналогодишният шампион от Garanti Koza в София Роберто Баутиста Агут премина през квалификанта Седрик-Марсел Щебе след 7-6(4) 6-3.

Агут навлезе по-добре в мача. Щебе грешеше много ретури от форхенд. Германецът беше пробит в началото, но върна услугата на Агут в петия гейм.

Той продължи да разгръща играта си и поведе във важния седми гейм. и двамата играчи вземаха сервис-геймовете си. Шампионът Агут обаче трябваше да сервира за оставане в сета при 5:6.

Испанецът не сгреши и доведе първия сет до тейбрек. Там Агут поведе с пет точки, но непредизвикани грешки доведоха резултата до 5:4. Агут показа характер и затвори сета при 7:4.

16-ият в света Агут започна втория гейм скоростно и взе първите два откриващи гейм. С всяко следващо разиграване испанецът показваше доминация. Въпреки напрежението, Щебе достойно се противопоставяше на съперника си. Седмият гейм беше решителен за Агут - след вземането му, той остана за още 7 минути на корта и затвори мача.