Щангист бе избран за спортист №1 на Асеновград за 2017 г.

Европейският вицешампион и трикратен държавен първенец по вдигане на тежести Васил Господинов, който преди седмица зае шесто място в категория до 105 кг на световното първенство в САЩ и бе най-добре представилият се български щангист, бе избран за спортист №1 на Асеновград за 2017 г.

Наставникът на Васил Господинов Лъчезар Кишкилов пък грабна приза за треньор на годината в града под Асеновата крепост. 24 състезатели, представяли Асеновград на световни, европейски и национални първенства и международни турнири, бяха номинирани в анкетата на общината, в която второто място зае борецът Димитър Кумчев, а трета остана бившата световна шампионка по шахмат Антоанета Стефанова (с личен треньор Неделчо Чепаринов), следвана от гросмайстор Иван Чепаринов.

Със ставане на крака и едноминутно мълчание по време на церемонията по награждаване на най-добрите пък бе почетена паметта на починалите през тази година именити асеновградски спортисти Велик Капсъзов, Павел Бойчев и Георги Станков. Легенди на родните щанги като Йордан Митков, Севдалин Маринов и Трендафил Стойчев заедно с кмета д-р Емил Караиванов наградиха най-добрите асеновградски състезатели, спечелили през тази година 220 медала – 55 златни, 73 сребърни и 92 бронзови, от международни и държавни първенства и турнири.