„Юнайтед“ радва Моуриньо с убийствен инстинкт

(FILES) This file photo taken on May 24, 2017 at the Friends Arena in Solna outside Stockholm shows Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho prior the UEFA Europa League final football match Ajax Amsterdam v Manchester United. Mourinho is accused of tax evasion in Spain, AFP reports on June 20, 2017. / AFP PHOTO / Paul ELLIS

Манчестър Юнайтед“ сплаши конкурентите за титлата след втори пореден успех във Висшата лига с 4:0. „Червените дяволи“ сразиха като гост „Суонси“ седмица, след като разбиха със същия резултат и „Уест Хем“.

Тимът на Жозе Моуриньо впечатли и с убийствена ефективност в предни позиции, след като в заключителната част на мача за 4 минути успя да вкара 3 попадения.

Лятната придобивка, нападателят Ромелу Лукаку, вкара третия си гол с екипа на „Юнайтед“. Головата си сметка за тима откри и защитникът Ерик Бейли, а Антони Марсиал и Пол Погба също бяха точни срещу „лебедите“. За сметка на тях защитникът Виктор Линдельоф, пристигнал през лятото за 35 млн. евро, не взе участие в срещата и остана резерва.

"Поведението ни на терена ме радва – обяви Жозе Моуриньо. - Виждам щастие в играта ни. Изчакваме момента си и за броени минути нанасяме решителен удар. Като истински убийци сме. Все пак не можех обаче да си позволя да бъда съвсем спокоен, като до 80-ата минута водехме само с гол преднина. Това, което се случи до края на мача ме направи много щастлив. Доволен съм".

В другите срещи от кръга - „Ливърпул“-“Кристъл Палас“ 1:0, „Лестър“-“Брайтън“ 2:0, „Саутхямптън“-“Уест Хем“ 2:2, „Борнемут“-“Уотфорд“ 0:2, „Бърнли“-“Уест Бромич“ 0:1.