Юношите грабнаха историческа точка срещу Холандия на Евро 2017

Националният отбор на България за юноши до 19 години взе историческа първа точка на европейското първенство в Грузия, съобщи БТВ.

Младите "лъвчета" направиха 1:1 с Холандия в последния си мач на шампионата на Стария континент.

Автор на първото попадение от третото участие на наш състав на форум в тази възраст бе Георги Русев в 55-ата минута. Пет минути преди това Конголо бе точен за "лалетата".

Трябва да се отбележи, че България има три европейски титли, но в предишния формат на шампионата - за юноши до 18 години. Но откакто възрастта беше вдигната с една година през 2002 г. и форматът променен, имахме две участия във финалната фаза до тази година, но нямахме спечелена точка.

Въпреки добрия резултат, за родните юноши първенството приключи. Възпитаниците на Ангел Стойков допуснаха загуби от Англия (0:2) и Германия (0:3) и се сбогуваха с мечтите си за нещо голямо на еврошампионата.