Юноши на „Левски“ с купа в Италия

Юношите на „Левски“ Радослав Цонев и Живко Атанасов спечелиха първи трофей в Италия с екипа на „Витербезе“. Двамата футболисти бяха титуляри за своя тим във финала реванш от Купата на Лега Про - Серия "Ц" срещу „Монца“ на Силвио Берлускони и Адриано Галиани. Първата срещата завърши при 1:2, но втората бе спечелена от „Витербезе“ с 1:0 с гол на бившия бранител на „Черно море“.

Турнирът е между всичките 59 отбори в третото ниво на италианския футбол, като дава право на участие във финалната фаза на плейофите за класиране в Серия "Б" още през този сезон.

Цонев, който се включи силно в тима през зимата след идването си от „Лече“, остана на терена до 87-ата минута. Интересното е, че с „Витербезе“ халфът ще се бори за влизане в Серия "Б", а преди 12 месеца спечели промоция на втория ешелон на Италия с фланелката на „Лече“.