100-тина деца и възрастни изминаха 8 км на велотур в Сливен начело със Станка Златева и Евгени Балев

Стотина деца и възрастни се включиха в третия велотур, организиран в Сливен в навечерието на Димитровден, празника на града. Стартът на надпреварата бе даден в 11 ч. на централния площад "Хаджи Димитър". Колоната от участници водиха златното момиче в борбата Станка Златева и многократният шампион на страната и победител в колоездачната обиколка на страната Евегени Балев. Велосипедистите изминаха осемкилометрово трасе по седемте най-големите пътни артерии в областния град.

Финишът бе отново на площада. Кметът и организаторитеот ГЕРБ-Сливен раздодаха 14 награди. Осемгодишната Рея Афузова получи нов велосипед. Момиченчето участва във велотура заедно с баща си - бизнесменът, управител на винарна Минчо Афузов. В обиколката участва още една двойка баща и дете - зам.областният управител Камен Костов и синът му Стилиян, които бяха сред успешно финиширалите. Шампионът Евгени Балев също участва със сина си - 6-годишният Йордан. Оказа се, че той е най-малкият участник в обиколката и също получи награда от организаторите.