12 години непобедим - Лудогорец е шампион на България

BULFOTO

Лудогорец победи с 1:0 Черно море като гост в среща от последния 35-и кръг на Еfbet Лига и новият - стар шампион на страната по футбол. Разградчани ще се окичат със златните медали и ще поставят във витрината си 12-ата си шампионска титла.

Разградчани оказаха натиск и в първия половин час. В 8-ата минута Фон Витри пробва шут от границата на наказателното поле след пас на Десподов, но топката се извиси над напречната греда. В 28-ата минута Десподов получи топката отдясно и центрира, а Кайо Видал бе оставен непокрит и с глава стреля встрани от вратата на "моряците".
В 36-ата минута и Черно море имаше шанс да открие резултата. Матеус Машадо бе сам срещу вратаря на разградчани Серджио Падт, но стражът отрази удара му.

В 50-ата минута Лудогорец вкара скъпоценния гол за победата, който му донесе и титлата. Кирил Десподов центрира, а Матиас Тисера се разписа за 1:0.

След мача няма да има награждаване с купата, като от Лудогорец решиха да направят това в Разград на специална церемония, а не днес като гости във Варна.