15-годишен счупи рекорда в Серия А

Серия А има своя нов вундеркинд. Талантът на „Дженоа“ Пиетро Пелегри дебютира в професионалния футбол едва на 15-години и 280 дни. По този начин той изравни рекорда на Амадео Амадей от „Рома“ от 1937 г. Двамата делят челното място за най-млади дебютанти в Италия. Юношеският национал на „скуадра адзура“ се появи в игра в 87-ата минута на двубоя с „Торино“, загубен от неговия тим с 0:1. Единствения гол в срещата реализира голямата звезда на „биковете“ Андреа Белоти.

Българският национал Ивайло Чочев също влезе като резерва за „Палермо“ при равенството 1:1 с „Пескара“ в друг мач от кръга. Полузащитникът записа 12 минути, а тимът от Сицилия допусна късно изравнително попадение.

Най-интересно бе във Флоренция, където „Фиорентина“ и „Наполи“ си спретнаха голов трилър за крайното 3:3. В другите срещи: „Рома“ - „Киево“ 3:1, „Сампдория“ - „Удинезе“ 0:0, „Каляри“ - „Сасуоло“ 4:3.