151 медала завоюваха каратистите от клуб „Алеко“ в Свищов

Карате клубът на сенсей Марин Маринов в Свищов направи отчет за постиженията си през тази година, която се оказа повече от успешна за младите спортисти. На събитието присъстваха ресорният зам.-кмет Борислав Замфиров и председателят на общински съвет – Свищов д-р Кристиян Кирилов, които бяха впечатлени от високите резултати показани през годината. Общият брой завоювани медали са с 5 повече от 2016 година и наброяват 151, от които 72 златни.

През тази година клубът участва в Световното първенство по годжу карате в Букурещ, като от българския отбор свищовските каратеки спечелиха най-много златни медали, а двама от треньорите на клуба повишиха съдийските си степени в Рефери на WCKF. Участията в много състезания на национално и международно ниво показаха отлична подготовка на състезателите и хъс за успех. Последното значимо постижение е участието на Мартин Златев и Лорен Босилкова на Балканското първенство в Черна гора, където Мартин за втори път стана вицешампион, а Лорен се върна като вицешампион в отборното класиране.