216 млади творци участваха в националния конкурс „Паметта за Левски днес“

216 млади творци от цяла България се включиха в националния литературен конкурс „Паметта за Левски днес“, посветен на 180-годишнината от рождението на Апостола на свободата. Конкурсът, организиран от Община Карлово и Министерство на образованието и науката, бе в две възрастови групи за ученици от пети до осми клас и средношколци от 9-и до 12-и клас. Престижната инициатива доказа, че младите българи пазят паметта за Васил Левски жива, че неговият огън гори в душите им и са готови да следват заветите му.

Компетентното жури с председател Недялко Славов и членове Мирослав Колев, Мариан Кръстев, Стоянка Тодорова и Маргарита Сангурова оцени и класира представените творби и обяви призьорите в отделните възрастови групи и жанрове.

Първа възрастова група (пети-осми клас)

Есе:

Първо място: Моника Иванова – Гимназия с преподаване на чужди езици „Йоан Екзарх“ – Варна;

Второ място: Виктория Николаева Николаева – ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Първомай;

Трето място: Йоан Иванов – Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ – Казанлък;

Поощрителна награда: Кирил Димов – НУПИД „Академик Дечко Узунов“- Казанлък;

Стихотворение:

Първо място: Анелия Господинова Атанасова – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – село Стоил войвода, община Нова Загора;

Второ място: Карла Асенова – Второ основно училище „Христо Смирненски“ – Берковица;

Трето място: Александра Пламенова Николова -ОУ „Елисавета Багряна“ – Сливен;

Поощрителна награда: Анна Яворова Каменова – СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ – Перник;

Втора възрастова група (9-и – 12-и клас)

Есе:

Първо място: Любимка Георгиева – Първа английска езикова гимназия – София;

Второ място: Биляна Емилова Шехтова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Велинград;

Трето място: Микаела Николаева Берчева – Национална Априловска гимназия – Габрово;

Поощрителна награда: Петя Юриева Николова – Шесто СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Перник;

Стихотворение:

Първо място: Снежана Тодорова Стоянова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Добрич;

Второ място: Никол Росенова Христова – СУ „К. Константинов“ – Сливен;

Трето място: Николай Тодоров – 85-о СУ „Отец Паисий“ – София;

Поощрителна награда: Румяна Йонкова – СУ „Св. Климент Охридски“ – Сухиндол;

Специална награда за участник от община Карлово: Не се присъжда.

Поощрителни награди за участници от община Карлово: Мария Джангазова, Мария Петрова, Надежда Миленкова и Радослав Найденов – всички от СУ „Васил Левски“- Карлово

Представител на Община Карлово ще се свържи с отличените участници за награждаването, което ще е на 4 юли.

АКО ВИДИТЕ НЕЩО ЛЮБОПИТНО, НЯКОЕ НАРУШЕНИЕ ИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, СНИМАЙТЕ И ПРАЩАЙТЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ НА МЕЙЛА НА „ТРУД“ – trud@trud.bg и trudonline@gmail.com

Коментирайте от Фейсбук

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.