22 клуба от страната участваха в държавно първенство по спортни танци в Сливен

441 състезатели от 22 клуба в страната участваха в Държавното лично отборно първенство по спортни танци и състезание за "Купа Туида", което се проведе на 28 октомври в Сливен, съобщиха от общината. Организатори на събитието бяха община Сливен, Българската федерация по спортни танци и Клуба по спортни танци "Туида" - Сливен. Състезанието беше открито от Пепа Чиликова - зам. кмет на Община Сливен, която приветства рекордния брой участници и поздрави сливенския клуб за 25 годишния юбилей.

В отборната класация клуб "Туида“ с треньор Йовита Пенчева се класира на 3-то място в стандартните танци. В надпреварата по клас, представителите на клуба Пламен Колев и Теодора Миндева се класираха на 1-во място в клас 11“Е“. В клас 13“D“ на 2-ро място се класираха Евгени Шахъмов и Мая Тачева. Те успяха да се преборят и за финала по възраст в групата на юноши старша възраст – стандартни танци. В категорията „Изгряващи звезди“ Михаил Бояджиев и Сияна Златева спечелиха 3 златни медала в стандартните и латиноамериканските танци. Христо Недялков и Христиана Къчева спечелиха 2 златни медала в латиноамериканските танци при 9 и 11-годишните състезатели.

Българска федерация по спортни танци даде отлична оценка за организацията на проявата, която е част от  държавния спортен календар.