4:1 за Бразилия в мач №100 на Тиаго Силва

Националите на Бразилия спретнаха голово шоу по случай юбилейния стотен мач на своя ветеран Тиаго Силва. Петкратните световни шампиони разгромиха Уругвай с 4:1 и крачат уверено към Мондиал 2022. Юбилеят празнуваха и фенове на „Челси“, които се гордеят, че поредна тяхна звезда стига тази кота. Правили са го легендите Франк Лампард, Дидие Дрогба, Еден Азар, Петер Чех и Ашли Коул.
Неймар пък най-накрая показа част от класата си и позатвори устата на критиците в родината си. 29-годишният нападател даде старт на голеадата след фантастичен пас на Фред. След него два пъти вкара Рафиня, а веднъж – Габи Барбоза. За себе си напомни и Луис Суарес, но неговият уругвайски гол дойде при 3:0. Най-много хвалби получи Рафиня, играл за първи път цял мач в националния отбор. Започналият дебютно като национал крило на „Лийдс“ се разписа след само 18 минути. „Във Висшата лига играят много прекрасни бразилски футболисти – коментира легендата Ривалдо. – Нашият селекционер Тите ги следи под лупа. Рафиня е един от тези, които заслужават най-голямо внимание. Трябва да се представя още по-добре в „Лийдс“, за да докаже, че има място в състава за Мондиал 2022.“
Бразилия постигна рекорд по точки, откакто световните квалификации в Южна Америка се разиграват по сегашната формула. „Селесао“ събра 31 пункта и още е непобеден.
Аржентина също крачи към световното, но не толкова уверено. „Гаучосите“ сразиха Перу само с 1:0 след гол на Лаутаро Мартинес. Серията им без загуба в официални мачове вече е 25. Но перуанецът Йошимар Йотун пропусна дузпа през второто полувреме. Веднага след това гол на Гуидо Родригес за Аржентина беше отменен след ВАР.
Без Джорди Кайседо, който остана в ЦСКА заради контузия на рамото, Еквадор стигна до 0:0 като гост на Колумбия. Отборът му е на трето място в класирането и това дава огромен шанс за директно класиране на световното. В друг двубой Чили разгроми Венецуела с 3:0.
Юрген Клоп, треньорът на „Ливърпул“, пожела бразилските национали Алисон и Рафиня да не се прибират у дома след световните квалификации. Причината е, че трябва да бъдат в десетдневна карантина. Германският специалист ги призова да пътуват за Мадрид, където във вторник „червените“ гостуват на „Атлетико“ в Шампионската лига. Без тях „Ливърпул“ ще се изправи срещу „Уотфорд“ в английското първенство.