600 000 евро за белгийците при титла

Белгия е първата държава, която обяви премиите за световна титла. Всеки от футболистите ще получи по 600 000 евро за триумф на Мондиал 2018. Белгийците станаха първата европейска страна след домакина Русия, която се класира. Успехът дойде след 2:1 като гост на Гърция. Ромелу Лукаку вкара победно. Преди четири лета когато бе едва на 20, новият нападател на „Манчестър Юнайтед“ заби 2 гола на Хърватия и класира отбора за мондиал.

Футболната федерация на Белгия е една от най-платежните при успехи. За четвъртфинала на световното в Бразилия играчите взеха по 350 000 евро, което е повече от бонуса на световните шампиони от Германия. На Евро 2016 „червените дяволи“ поделиха 1,7 милиона евро за стигането до също до четвъртфинал.

За мондиала в Русия досега са се класирали още Бразилия, Япония, Иран и Мексико.