72-ата в света премина през Серина Уилямс

72-ата в ранглистата на WTA Мадисън Бренгъл хвърли бомбата на турнира ASB Classic в Оклънд, след като елиминира световната №2 Серина Уилямс. Над два часа продължи битката им от втория кръг на надпреварата, която в крайна сметка завърши с успех на Бренгъл след 6:4, 6:7(3), 6:4. Това е най-значимата победа в кариерата на 26-годишната американка, която в предишната им и единствена до този момент среща бе взела само един гейм на Серина.

Началото на днешния мач не предвещаваше крах на носителката на 22 титли от Големия шлем. Серина първа стигна до пробив и поведе с 4:1, но след това пет поредни гейма за Бренгъл обърнаха резултата. Изключитлелно оспорвана бе втората част, в която далеч по-опитната Уилямс изпусна цели пет сетбола. Така се стигна до тайбрек, в който Серина не даде шанс на съперничката си.

Тя имаше шанс за пробив в началото на решителния трети сет, но Мадисън успя да го отрази, с което сякаш възвърна увереността си. До 10-ия гейм двете печелеха сервиранията си, след което настъпи часът на Бренгъл. При начален удар на Серина тя стигна до два мачбола, от които обаче не успя да се възползва. Минута по-късно обаче Уилямс отново сбърка, а след това направи и двойна грешка, подпечатала победата на сънародничката й.

"Честно казано, не знам как спечелих", заяви Бренгъл след достигането си до четвъртфиналите с най-голямата победа в кариерата си срещу тенисистка, която е с цели 70 места пред нея в световната ранглиста.