91 дни по-късно - Барселона е лидер в Ла Лига след хикс на Реал Мадрид, Осасуна е проклятие за Бензема

В мач от едва 7-ия кръг на Ла Лига Реал Мадрид и Осасуна завършиха 1:1. В 42-рата минута Винисиус центрира в наказателното поле и я вкара за 1:0. Пет минути след подновяването на играта през втората част Кике Гарсия с глава и с гръб към противниковата врата оформи крайния резултат. След ВАР Реал получи правото да изпълни дузпа. Карим Бензема се озова сам срещу вратаря, а Давид Гарсия го избута и бе изгонен с директен червен картон. Нападателят застана зад топката, но стреля в напречната греда. Французинът пропуска трета дузпа срещу Осасуна само за една календарна година.

Реал Мадрид вече е втори в класирането с равен актив от 19 точки с лидера Барселона. Осасуна е на 6-о място.