95 569 гледаха шоуто Аржентина - Бразилия

Argentina’s Lionel Messi (L) fights for the ball with Brazil’s Renato Augusto (R) during their friendly international football match between Brazil and Argentina at the MCG in Melbourne on June 9, 2017. / AFP PHOTO / Mal Fairclough / IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE

Точно 95 569 фенове гледаха една от най-големите класики в историята на футбола. Аржентина победи Бразилия с 1:0 в рядко срещана контрола на стадиона в Мелбърн. Лео Меси най-накрая имаше възможност да се усмихне след куп неволи и отказване от националния отбор. Но гола вкара неочакван герой - защитникът на "Севиля" Габриел Меркадо в края на първото полувреме. Според австралийските медии на арената е имало 30 000 с жълто-сини знамена и още 20 000 аржентинци.

След почивката бразилците реагираха като ужилени, но звездите от Висшата лига Габриел Жезуш ("Манчестър Сити") и Вилиян ("Челси") улучиха гредите. А Филипе Коутиньо от "Ливърпул" не успя да вкара от чиста позиция още при 0:0. Така Хорхе Сампаоли направи мечтан дебют за Аржентина. Специалистът напусна "Севиля", за да започне мисия Мондиал 2018. "Гаучосите" са в тежко положение и като пети в квалификациите се нуждаят от задължителни победи.

Сампаоли вече направи име като треньор на Чили, с който спечели Копа Америка през 2015-а във финал... срещу родната Аржентина.

В първия си мач Големия Хорхе заложи на крайно офанзивен стил - с четирима нападатели в лицето на Лео Меси, Пауло Дибала, Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария. Най-чистото положение от тях изпусна Ди Мария - почти на празна врата.

За първи път Тите, треньорът на Бразилия, трябваше да изпита вкуса на загубата. Под негово ръководство петкратният световен шампион първи стигна до Русия 2018, а освен това натрупа серия от 9 поредни победи. Между тях е и класическото 3:0 над Аржентина.