Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост срещу Лестър в мач, в който доминираше. Мениджърът Рубен Аморим е доволен от представянето, което донесе на Юнайтед значителни точки и спокойствие преди двуседмичната международна пауза.
„Изиграхме добър мач. На моменти ни липсваше енергия, но отборът даде всичко от себе си. Някои играчи бяха уморени, но мисля, че заслужавахме да спечелим. Контролирахме играта и играхме по-добре. След тези две седмици това беше идеалният край. Това е важна победа за нашите фенове, които отново бяха с нас, те са невероятни“, каза Аморим и след това коментира представянето на Бруно Фернандеш и Расмус Хойлунд.
„Какво ни дава Бруно Фернандес? Най-важното е да не спираме да работим за отбора. Голът на Расмус беше труден. Не беше лесно да контролираме топката с десния си крак“, добави португалецът.
Лошата новина за Манчестър Юнайтед в този мач беше контузията на изгряващия талант Ейдън Хейвън. „Все още не знам колко е сериозно, ще разберем през седмицата. Той игра добре срещу Арсенал и Реал Сосиедад. Днес беше най-трудният мач за него и за мен, защото се надявах да мога да си почина, но той беше много концентриран“, добави Аморим.
Накрая той призна, че очаква с нетърпение паузата в шампионата.
„Днес моите играчи достигнаха максималния си капацитет. Ще използваме този период за почивка и възстановяване. Това е добре. Усещането е различно. Когато се върнем след почивката, можем да започнем от нулата“, завърши Аморим.