Асистент на Фъргюсън: Роналдо дойде крайно нахъсан в Юнайтед и го искаше и от съотборниците си

Асистент на Фъргюсън: Роналдо дойде крайно нахъсан в Юнайтед и го искаше и от съотборниците си

Последният престой на Кристиано Роналдо в Манчестър Юнайтед беше белязан от турбуленции и противоречия, които в крайна сметка наложиха напускането му в посока Саудитска Арабия. Дните на славата и идолопоклонничество при Червените дяволи бяха отминали отдавна.

Сега мълчанието беше нарушено от бившия асистент на Алекс Фъргюсън, Майк Фелан, който сравни двата престоя на Роналдо в клуба и не се свени да подчертае някои от нагласите на португалеца, които са предопределили последното му разочарование.
„Във втория етап той пристигна по-упорит и много по-упорит. Той все още имаше много високи работни стандарти и беше страхотен играч. Той не само не искаше да ги понижава, но възнамеряваше и да повиши изискванията към съотборниците си. И когато това се случи, можете да загубите някои хора по пътя“, каза той пред Sky Sports.

В друго интервю Фелан си припомни първото идване на португалеца в отбора, за да замени Дейвид Бекъм: „Трябваше да се опитаме да го направим отборен играч и го постигнахме. Имаше определени неща, които не обичаше да прави на тренировки и ние го принудихме ,” каза Фелан в друго скорошно интервю.

Също така, асистентът на Фъргюсън говори за последвалия му блясък в Реал Мадрид: „Гледахме го как играе в Испания и имаше някои неща, които той беше наследил от Юнайтед. Той успя да издигне някои аспекти до най-високото ниво в скалата на съвършенството и това е голямо удовлетворение.“ И го похвали: „Не твърдя, че съм създал Кристиано Роналдо. Много хора са му повлияли, но най-голямо е неговото собствено влияние. Неговият собствен стремеж е фантастичен .”

Кристиано вече е и част от консорциум, който ще разработи и изгради огромен комплекс, посветен на падъл тениса в Португалия, който ще включва инвестиция от пет милиона евро и трябва да бъде завършен в началото на 2025 г.

„Paddle City“, който ще бъде построен в покрайнините на Лисабон, ще бъде „референтна точка и визитна картичка“ за района  и „ще допринесе за обучението и на отборите“, обясни пред агенция EFE президентът на Португалската падъл федерация Рикардо Оливейра.

Най-четени