Смятаме, че информацията, която идва от българските служби, не винаги е коректна. Това каза на брифинг в кулоарите на парламента съпредседателят на „Демократична България“ Атанас Атанасов.
„Имаше изказвания на държавни ръководители на наши съюзници, че Русия ще нападне Украйна след края на Олимпийските игри в Китай – на това някои казваха, че това е преувеличено“, посочи той.
„Въпросът е дали нашите служби са неспособни и не разполагат с надеждни информация или са подвели Народното събрание с информацията си – което и да е вярно, и двете са притеснителни. Ние ще изясним каква е истината, за да може да се оптимизира работата на службите", каза Атанасов.
Атанасов призова да не се бърза с оставките на службите, за да няма трусове: "Не сме казали, че нямаме доверие. Става дума техните оценки на каква основа почиват.“
„Контраразузнаването работи по отношение на риска за българската национална сигурност, но загатна, че разузнавателните служби, които говорят за външнополитически рискове, трябва да се оптимизират“, допълни още Атанасов.