Бави се основният ремонт на варненско училище

Бави се ремонтът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ във Варна и няма яснота кога основното му обновяване ще приключи, стана ясно на заседание на комисията по европейски въпроси и международно сътрудничество към Общинския съвет.

Проектът започна преди близо година, а учениците бяха командировани в други училища. По план подмяната на инсталации, санитарни възли, мерките за енергийна ефективност, изграждането на вътрешен асансьор, STEM център и фотоволтаична система трябваше да приключат до 31 май. Към 29 май обаче са били изпълнени едва 61% от строителните дейности. Членовете на комисията изразиха притеснения, че те може да не приключат преди началото на следващата учебна година.

Проектът се финансира с 2,3 млн. евро по Националния план за възстановяване и устойчивост и 1,1 млн. евро от общинския бюджет. Строително-монтажните работи продължават, води се активна комуникация с управляващия орган, за да се уточнят възможностите за удължаване на срока на изпълнение, така че да бъдат спазени изискванията за качество, обясниха от администрацията. По искане на съветници до следващото заседание на Общинския съвет оттам трябва да представят актуален график за изпълнението на ремонта.

Най-четени