БФС с позиция: Илиан остава

Автор: Труд

Българският футболен съюз затвори кръга с декларациите, след като от 24 часа насам родният футбол се тресе от голям скандал. От "Бояна" публикуваха позиция, свързана с негодуванието на "Черно море", ЦСКА и "Ботев" (Враца), свързано с жребия за полуфиналите за Купата на България. Това доведе пък за призив за оставка на селекционера на България и треньор на "моряците" Илиан Илиев от шефа на БПФЛ Атанас Караиванов.

Позицията:

Във връзка с полемиките, разразили се около изтеглянето на жребия за полуфиналите от турнира за Купата на страната, Българският футболен съюз желае да внесе следните уточнения:

- Надпреварата за Купата на България е администрирана от Професионалната футболна лига, която се грижи за организирането на всяко едно събитие, свързано с този турнир.

- Илиан Илиев е национален селекционер на България и обсъждането на позицията му не стои на дневен ред.

В уикенда, в който предстои да се изиграе дербито между ЦСКА и Левски, и в навечерието на Националния празник на България призоваваме клубовете и всички останали членове на родната футболна общност да спазват коректния тон и да се въздържат от всякаква форма на словесна агресия, която само може да доведе до ескалация на напрежението, вместо да го тушира.