България изпраща нов екип от огнеборци в Гърция

България изпраща нов екип от огнеборци в Гърция

Те ще сменят първата група на модула ни за борба с горските пожари в Александруполис

Нов екип от 36 български огнеборци ще отпътува за Гърция. Те ще сменят първата група на модула ни за гасене, който взе участие в борбата с горските пожари в Александруполис, съобщиха от МВР.

Пожарникарите ще отпътуват утре в 12 часа от Кърджали. Екипът ще потегли на мисия след кратък инструктаж, на който ще присъства и главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.

Малко по-късно, около 15:30 часа, главен комисар Джартов ще посрещне служителите от първия състав на модула, които до момента участваха в гасенето на горски пожари в южната ни съседка.

БТА припомня, че на 23 август пет екипа български пожарникари заминаха в помощ на гръцките си колеги, които се борят с унищожителните горски пожари в Северна Гърция. Командите са от Шумен, Габрово, Благоевград, Перник, Кюстендил и София - град, като включват пет пожарни автомобила, два транспортни и един за управление с общо 36 огнеборци. 

Най-четени