Германски национал не знае кога е засада

Автор: Труд
Германски национал не знае кога е засада

Германия избухна от нерви след 1:1 срещу Испания на старта на Лигата на нациите. В шестата минута на добавеното време Хосе Гая изравни за "Ла Фурия" на стадиона в Щутгарт, след като Тимо Вернер даде преднина за Бундестима.
Грешникът на Германия бе дебютантът Робин Госенс. При ъгловия удар, от който стана гола, той бе непосредствено до линията. И така засада нямаше, въпреки че Госенс бе на 15 метра от ситуацията.
"Научих нещо ново - призна дебютантът, който играе в "Аталанта". - Мислех, че като съм извън терена, не участвам в мача. Явно не е така."
Правило 11.4 за засада гласи: "Играч на защитаващия се отбор, който без позволение на съдията е напуснал терена, се смята за участник в мача, когато е около линията на засадата. Това важи до следващото спиране на играта."
"Всеки професионален футболист трябва да го знае", каза Пер Мертезакер, световен шампион с Германия от 2014 година.
"Няма как да не сме ядосани, когато ни вкараха гол дълбоко в добавеното време - коментира селекционерът Йоаким Льов. - Но моите момчета се бориха отлично до последния момент и съм доволен. Важното е, че през първото полувреме въобще не позволихме на испанците да влязат в мача."
Кай Хаверц напусна лагера на Германия, за да подпише договор с "Челси". Той ще премине от "Байер" за 110 милиона евро.
В другия мач от групата Украйна спечели с 2:1 у дома срещу Швейцария.
Супераутсайдерът Андора стигна до 0:0 на терена на Латвия в група I. Унгария, наш съперник в плейофа за Евро 2020, спечели престижно с 1:0 като гост на Турция. Доминик Жобожай вкара в 80-ата минута.

Най-четени