ДАНС и прокурор проверяват скъпия ток

ДАНС и прокурор проверяват скъпия ток

По сигнал на работодателските организации

Наблюдаващият прокурор чака документи от БЕХ, борсата и Министерство на енергетиката

Решават за престъпление

Специализираната прокуратура и ДАНС започват проверки заради високата цена на електроенергията на свободния пазар у нас.

Поводът е сигнал от Асоциацията на индустриалния капитал в България, Българската стопанска камара, Българската търговско-промишлена палата и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България, обявиха от прокуратурата. Припомняме, че работодателските организации настояха ДАНС и МВР да разследват дали ситуацията на пазара на електроенергия не се дължи на “саботаж, престъпление или диверсия”.

Те поискаха и оставките на министъра на енергетиката и ръководството на БЕХ и “ТЕЦ Марица Изток 2”.
Веднага след получаването на сигнала в Специализирана прокуратура, той е разпределен на случаен принцип на прокурор, обясни говорителят є Христо Кръстев.

Наблюдаващият прокурор лично изисква документи и информация от Министерство на енергетиката, Български енергиен холдинг, Българска независима енергийна борса и други институции, с цел да се установи налице ли са достатъчно данни за извършено престъпление.

След получаване на всички документи и действия от ДАНС, той ще извърши анализ. Ако има достатъчно данни тогава ще се образува досъдебно производство, каза Кръстев.

Най-четени

На живо

Подкаст с Виктор Блъсков: Български "фактчекъри" и глобалисти, работили по схема за цензура