Москва изпраща още артилерия в Курска област
Украинският президент Володимир Зеленски се е молил през сълзи на чеченския лидер Рамзан Кадиров и е искал прошка от него. Това се е случило, преди да започне войната на територията на страната му, когато той е бил комик в Москва, предаде руската държавна информационна агенция.
Информацията за това беше оповестена от генерал-майор Апти Алаудинов, заместник-началник на Главното военно-политическо управление на въоръжените сили на Руската федерация, командир на чеченските специални части “Ахмат”.
“Ако ти, Зеленски, коментираш моите изяви, върни се малко по-назад. Трябва да знаеш, че когато беше уплашен и плачеше, когато изпрати мой познат да помоли Рамзан Ахматович да ти прости, аз бях този, който се застъпи за теб “- каза той във видео, публикувано в Телеграм.
Според Алаудинов това е било по времето, когато Зеленски е участвал в проекта “Квартал 95”. Командирът на специалните сили “Ахмат” не уточнява защо Зеленски е поискал прошка.
Боевете в Курското направление се водиха предния ден без прекъсване, но ситуацията е под контрол, много вражеска техника е унищожена, казва още Алаудинов пред агенцията.
Руското Министерство на отбраната съобщи, че е изпратило артилерия на руските сили, сражаващи се срещу украинските войски в Курска област. “На армейската групировка са доставени още ракети и артилерия”, обяви ведомството.