Няма пострадали българи при инцидента в Пирот, където дерайлира български товарен влак, натоварен с амоняк. Това каза за БНТ българският консул в Ниш Димитър Цанев.
"Първата информация за инцидента получихме от наши сънародници, които потърсиха връзка с генералното консулство в Ниш. След преглед на шест от тях се оказа, че състоянието им не е притеснително и са освободени към настоящия момент. Има пострадали 51 сръбски граждани и доколкото знам - гръцки граждани, които са в състояние, налагащо болнично лечение. Един или двама от тях са с опасност за живота", заяви още Цанев.
"Обявено е извънредно положение в Пирот, което налага гражданите да се въздържат да излизат от домовете си. Отменени са учебните занятия. Ние, от МВнР, сме отправили препоръка към нашите сънародници, които имат намерение да пътуват към Пирот и района, да се въздържат от това", посочи още Цанев.