Кремъл оценява положително готовността на Володимир Зеленски да седне на масата за преговори, но има нюанс в неговата самозабрана за преговори с Москва. Това каза на брифинг прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков, съобщават руски медии.
„Положително“, каза Песков. „Въпросът е с кого да седнем. Засега законовата забрана на украинския президент да води преговори с руската страна остава в сила. Следователно общият подход е положителен, но нюансите все още не са се променили.”
Преди ден президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че е получил писмо от Зеленски, в което той заявява готовността си за преговори за мирно уреждане на конфликта в Украйна. Писмото беше изпратено няколко дни след спора между Тръмп и Зеленски в Белия дом, в резултат на който американският лидер отбеляза, че ръководителят на режима в Киев проявява неуважение и нежелание за постигане на мирно уреждане.