Има риск да извърши ново престъпление
Засегнахме интереси на конкуренти в бизнеса с винетки, смята певицата
Лиляна Деянова, известна като певицата ЛиЛана, остава зад решетките. Това реши състав на Апелативния спецсъд с председател Георги Ушев, който отмени решението на първата инстанция за пускането є под домашен арест. Магистратите се мотивираха, че има опасност от къщи ЛиЛана да извърши ново престъпление, тъй като няма да са ограничени електронните є средства за комуникация.
„Със съдружника ми бяхме задържани само три дни преди старта на наше мобилно приложение, с което да се продават винетки без участието на държавата. Имахме договори с голям мобилен оператор и две вериги от бензиностанции, а арестите ни са в интерес фирмата „Интелигентни трафик системи”, заяви ЛиЛана пред съдебни репортери. На въпрос дали смята, че арестът є е свързан с Васил Божков, тя отговори: „Не мога да кажа дали заради Божков съм тук. Но е позор за държавата, ако това е така”.
В съда стана ясно още, че към двете обвинения на ЛиЛана за участие в организирана престъпна група и за измами с еврофондове е добавено и трето - за деклариране на неверни данни при кандидатстване за финансиране. Обвинение за същото има и към нейната приятелка и половинка от дует L.A. Ася Йочева. На разпитите Йочева признала, че не е имала договори и техническа възможност да прави софтуер, но е издавала фактури.