Лудогорец с впечатляващо завръщане срещу АЗ, спечели още една точка в Лига Европа

Лудогорец с впечатляващо завръщане срещу АЗ, спечели още една точка в Лига Европа

Лудогорец успя да спечели точка след равенството 2:2 срещу нидерландския АЗ Алкмаар в мач от груповата фаза на Лига Европа. В двубоят на "Хювефарма Арена" домакините се върнаха в двубоя, след като губеха с 0:2. Гостите откриха резултата в 13-ата минута с гол на Ван Бомел, при който обаче имаше съмнения за засада на Поку, но попадението бе потвърдено. В 19-ата минута Малкума удвои за нидерланците. В 26-ата минута Чочев имаше шанс да се разпише за българския тим, но с глава стреля встрани. В края на първата част Дуа шутира, но стражът на годтите Одуро бе концентриран и отрази удара му. 

В 53-ата минута Минас направи голям пропуск при удар с глава. Нидерландците имаха и още един шанс за гол чрез Ван Бомел, но Падт отрази, а при добавката Свен Майнанс нацели гредата. В 60-ата минута Ивайло Чочев върна интригата в двубоя с красив гол с глава, а Квадво Дуа оформи крайния резултат в 63-ата минута. В 85-ата минута Камара стреля неточно при една от последните възможности за Лудогорец. 

"Орлите" все още нямат победа. До момента отборът на Игор Йовичевич записа 3 равенства и три загуби. Те са на 31 място с 3 точки, а АЗ Алкмаар е близо до класиране в плейофите, заемайки 16-о място с 8 точки до момента. 

Най-четени