Килиън Мбапе не спира да сваля килограми заради тежък стомашен вирус. Обичайното тегло на суперзвездата от Реал (Мадрид) и 75 кг. В последните 10 дни Мбапе е загубил пет. Френската суперзвезда още не може да играе за „кралете“ на световното клубно първенство, а за няколко дни влезе в болница. Въпреки че е в САЩ, не е сигурно дали въобще ще може да се появи в двубой.
Още в Мадрид нападателят се е почувствал зле. Има диария и силна болка в корема, както и дехидрация. Ден преди първия мач на Реал срещу Ал Хилал, завършил 0:0, Мбапе постъпи в болница със стомашно-чревен вирус.
„Килиън се чувства вече малко по-добре – каза треньорът Шаби Алонсо преди третия двубой от групата срещу Залцбург. - Трудно му е, защото температурите в САЩ са много високи. По никакъв начин няма да рискуваме здравето му. Мбапе ще играе, когато се почувства истински здрав.“
В момента Мбапе прави единствено тренировки във фитнеса, но не се съобщава колко са интензивни. Лекарите са най-притеснени от бързото сваляне на килограми.
Серхио Рамос, легендата на Реал, е старче №1 на световното клубно първенство. На 39 години защитникът е истински лидер на Монтерей. Мексиканците щурмуваха в посока осминафинали след 4:0 над Урава Ред Даймъндс, а Рамос игра цял мач. Сега испанският ветеран ще се срещне очи в очи с откритието на турнира. Джоб Белингам блесна с асистенция, благодарение на която Борусия (Дортмунд) победи Улсан с 1:0 (гол на Даниел Свенсон). Така англичанинът стана най-младият футболист с попадение и голов пас на турнира заедно с Франческо Пио от Интер.
„Нерадзурите“ превъзмогнаха неубедителния старт и сразиха Ривър Плейт с 2:0. Това е втора поредна победа на Интер под ръководството на новия треньор Кристиан Киву. А Аржентина остана без отбор в елиминациите, след като два дни по-рано Бока Хуниорс също отпадна.
Мамелъди Съндаунс, бившият тим на Христо Стоичков, направи още един впечатляващ резултат – 0:0 срещу бразилския гранд Флуминензе. И не само – отборът не допусна съперника да отправи точен удар. На турнира това успяха да направят само ПСЖ срещу Сиатъл Саундърс и Челси срещу Есперанс. Южноафриканският отбор гордо напуска световното с четири точки и само една минимална загуба от Борусия.