Кметът на долночифлишкото село Старо Оряхово Петър Тинев е задържан при акция на ГДБОП. Това потвърдиха от Варненската окръжна прокуратура. Рано сутринта днес антимафиотите влезли в дома, в който 35-годишният кмет живее заедно с брат си Свилен. Според местни хора с униформените имало и полицейски кучета, а на финала на акцията заедно с кмета били отведени брат му и баща му.
Текат процесуални действия по образувано досъдебно производство по чл. 321, ал. 6 от Наказателния кодекс, но към момента няма привлечени към наказателна отговорност, съобщиха в ранния следобед пред „Труд news” от прокуратурата. Текстът от НК касае участие в организирана престъпна група, извършваща престъпления, чрез които се цели да се набави имотна облага или да се упражни противозаконно влияние върху дейността на орган на властта или местното самоуправление. Разследването е за изнудване и заплахи, но към момента от прокуратурата не дават повече подробности.
Петър Тинев кара втори мандат като кмет на Старо Оряхово. В първия бе издигнат от ГЕРБ, а на последните местни избори се яви като независим кандидат и получи близо 60% подкрепа от съселяните си.