Рекордьор с над 15 присъди отново в ареста

Рекордьор с над 15 присъди отново в ареста

35-годишният Мариян Папудов наскоро излязъл от затвора след кражба на 37 суджука

Рекордьор с над 15 присъди и близо 40 криминални регистрации отново е в ареста за 72 часа. Преди два дни 35-годишният Мариян Папудов от павликенското село Лесичери бил заловен на място в старинната част на Велико Търново, където от къща изнасял ракия, строителни инструменти, метали и други вещи. Рецидивистът първо проверявал дали стопаните са в жилището. Така извършвал обири в старата част на областния град, но засега е обвинен само за един.

През септември Мариян Папудов излязъл от затвора след като изтърпял присъда от 8 месеца за кражба на 37 суджука за 130 лева. Той се бе промъкнал на тераса във Велико Търново и бе задигнал мръвките в началото на тази година. Кражбата на суджуците бе извършена само 13 дни след като бе излязъл от килията. 

 През 2017 г. той бе даден на съд за кражба на картини. Мариян Папудов бе задигнал 32 творби от дома на художника Петър Първанов на ул. „Пролет” във Велико Търново в нощта срещу 14 март 2016 г. Откраднатите вещи поставил в калъф за юрган и покривало и ги спуснал от терасата с въже по алпийски способ, което също взел от дома. Всичките платна той бе продал за 270 лева, като обяснил, че са му дадени вместо заплащане от англичанин, на когото уж бил направил ремонт на покрива на къщата.

Най-четени