Четвъртфиналистката на Уимбълдън Ема Наваро (САЩ) заяви, че не очаква лесен мач срещу Виктория Томова във втория кръг на олимпийския турнир по тенис. Тя победи с 6:2, 6:0 австрийката Юлия Грабхер, а Томова надделя над полякинята Магдалена Фрех с 6:4, 7:6(4) в първите двубои.
Двете имат един мач помежду си през януари на твърда настилка на турнира в Хобърт, където американката печели на четвъртфиналите след обрат с 4:6, 6:3, 6:2, а в последствие триумфира с титлата.
„Мисля, че играх с нея през януари или февруари, не помня точно, но беше в началото на този сезон. Нямам много спомени от срещата, но ще говоря с треньора ми, ще гледаме нейни видеозаписи и ще се надявам да успея да се подготвя за утрешния ни мач. Със сигурност не очаквам да бъде лесно. Всеки мач има свое собствено предизвикателство“, коментира 15-ата в световната ранглиста Наваро в интервю за БТА.
"Почувствах се много добре, че се връщам на червените кортове тук. На клей съм като у дома си. Бях малко уморена, защото предишната нощ спах само шест часа, но играх агресивно, ударите ми се получаваха и се радвам, че започнах по този начин", добави тя.
23-годишната Наваро в комплекса „Ролан Гарос“ през юни достигна за първи път до осминафиналите на Откритото първенство на Франция.