Делото за застреляния от лекар крадец пак не успя да тръгне

Делото за застреляния от лекар крадец пак не успя да тръгне

Този път се разболя адвокатът на вдовицата на убития Жоро Плъха

Разпоредителното заседание по делото срещу д-р Иван Димитров, който на 2 март м. г. застреля крадеца Жоро Джевизов-Плъха, беше отложено за трети път и нов старт на процеса е насрочен за 18 юли. Този път се разболя адвокатът на жената, с която Плъха живеел на семейни начала – Надежда Стоева. Ако до следващото заседание адвокат Дениз Хюсеин не представи доказателства, че е бил болен, ще бъде глобен с 1000 лв.

На първата дата за начало на делото в края на март се оказа, че Надежда Стоева не е призована, а тя има право да се конституира като частен обвинител и граждански ищец. Тя е някъде в чужбина и не е открита на известните по делото адреси, но се оказа, че е упълномощила адвокат Хюсеин да представлява нея и детето й от Плъха - Али. На пълномощното липсва дата и място, затова прокуратурата поиска на делото да бъде даден ход, но съдия Весела Евстатиева отказа. На втората дата по делото, която беше през май, пък беше болна самата тя.

Д-р Иван Димитров застреля рецидивиста, опитал се да проникне в гаража му, след като го наблюдавал от жилището си в продължение на половин час, без да се обади на телефон 112. Когато слязъл долу, Плъха хвърли по него нож и метална табела и докторът стрелял с незаконния си пистолет „Валтер“. Обвиненията срещу него са за убийство при превишаване на пределите на неизбежната отбрана и за притежаване на нерегистрирано оръжие.

Д-р Иван Димитров пази пълно мълчание в съдебната зала, не отговаря и на въпроса съжалява ли за случилото се.

Най-четени

На живо

Подкаст с Виктор Блъсков: Неизбрани чужденци диктуват на български медии - Соня Момчилова