Кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия Доналд Тръмп заяви, че би обмислил прекратяване на данъчния кредит от 7500 долара за закупуване на електрически автомобили, съобщава Reuters.
"Данъчните кредити и данъчните стимули по принцип не са много хубаво нещо", заяви Тръмп пред Ройтерс в интервю след края на събитие от кампанията му в Йорк, Пенсилвания, когато беше попитан за данъчния кредит за електромобили.
Попитан дали би обмислил назначаването на Мъск за консултант или работа в кабинета, Тръмп отговори, че ще го направи.
"Той е много умен човек. Със сигурност бих го направил. Той е брилянтен човек", каза Тръмп.
Мъск миналият месец публично подкрепи Тръмп в надпреварата за президент на САЩ.
Ако бъде избран, Тръмп може да предприеме стъпки за отмяна на правилата на Министерството на финансите, които улесниха производителите на автомобили да се възползват от кредита от $7 500, или може да поиска от Конгреса на САЩ да го отмени изцяло.