Цял месец музика от Вагнер на фестивал в София 

Цял месец музика от Вагнер на фестивал в София 

Софийската опера отбелязва 210 г. от рождението на композитора

Началото даде "Рейнско злато" част от тетралогията "Пръстенът на нибелунга"

Опера за деца в парка на Военната академия

"Рейнско злато", първата част от тетралогията "Пръстенът на нибелунга", сложи началото на Sofia Opera Wagner Festival - Вагнеровия фестивал в Софийската опера и балет. Форумът се организира по повод 210 години от рождението на Рихард Вагнер. До 30-ти юли ще бъдат показани пред публиката всичките седем заглавия на Вагнер, които до този момент са в репертоара на Софийската опера. Следващата седмица ще се играят "Зигврид", "Залезът на боговете" и "Тристан и Изолда", а до края на месеца ще бъдат представени "Парсифал" и "Летящият холандец".

Последната постановка ще бъде на откритата сцена на езерото "Панчарево". Всички спектакли ще се изпълняват на  немски език с български субтитри. Директорът на операта акад. Пламен Карталов издаде, че ще бъде представен нов прочит на тетралогията "Пръстенът на Нибелунга".

"Репетираме от началото на годината. В последните три месеца репетициите са по 9, 10, 11 часа. Искам да кажа, че колективът на Софийската опера с всичките му елементи: оркестър, солисти, хор, балет, технически служби, ателиета, са изцяло посветени на този проект и наистина, един дълбок поклон за техния професионализъм. Ние ще направим онова, което нашите възможности технически ни разрешават, но ще бъде един внушителен спектакъл", каза акад. Карталов.

Както „Труд news” писа, до 30 юли продължава летният фестивал “Опера в парка” на Военна академия “Г. С. Раковски” с представления за най-малките зрители. Това е 14-ото издание на обичания от много малчугани летен фестивал на открито в столичния парк. За най-малките зрители артистите на Софийската опера и балет са подготвили незабравими срещи с приказни герои като Червената шапчица, Мечо Пух, Трите прасенца, Вълка, Папагено и Папагена, принцеса Анастасия и много други.

Най-четени