Меглена Кунева: За председателството на ЕС важното е да имаме подготвени хора

Автор: Труд
Меглена Кунева: За председателството на ЕС важното е да имаме подготвени хора

"Това, с което се помни едно председателство, са хората. Няма нищо по-важно от това да имаме подготвени хора. Това всъщност и ще остане след председателството", каза вицепремиерът по по координация на европейските политики и институционалните въпроси Меглена Кунева в предаването „Преди всички” на БНР.

Във връзка със средствата, които ще са необходими за подготовката на председателство на ЕС, вицепремиерът обяви, че разбира трудностите пред бюджета и на този етап ще направи всичко възможно, за да мобилизира самите министерства, за да се използват средства за председателството. Тя допълни, че е възможно за подготовката да се използват и други източници като европейски средства.

„По-добре парите да отидат за подготовка на държавните служители. Това за мен е приоритет”, посочи Кунева. Вицепремиерът заяви, че бюджетът на страната ще бъде много силно ангажиран с председателството на ЕС.

„Председателството ще се състои, затова трябва да има приемственост. Това, което ще направим е абсолютно професионално и с възможностите, които има българския бюджет смятам, че никой няма да може да го направи по различен начин. Трябва да имаме силна увереност, че когато дойде 2018 едва ли някой ще мисли за правителството и от коя стана идва то- дали е от ляво дясно или партия. Всеки ще казва България. Това остава. Едва ли има по-подходящ момента да си кажем, че марката е България”, каза още Кунева.

Най-четени