Президентът на Съединените щати Джо Байдън погрешка представи украинския президент Володимир Зеленски като "президента Путин".
Това се случи по време на срещата на върха на НАТО във Вашингтон. След това 81-годишният Байдън се оттегли от микрофона.
"Нека приветстваме президентът на Украйна, който притежава толкова кураж, колкото и решимост. Дами и господа, представям ви президента Путин", каза Байдън.
Наскоро Байдън сподели, че вече е преминал през три значителни и интензивни неврологични изследвания, като последно това е станало през февруари, и лекарите са му казали, че е в добра форма.
"Добре съм. Всеки ден съм на тест за моите неврологични способности посредством решенията, които взимам всеки ден", допълни той.
На пресконференцията Байдън заяви също така, че не е вярно, че му се налага да си ляга в 20 ч. Но добави, че вместо да започва деня си в 7 ч. и да си ляга в полунощ, ще бъде по-умно ако намали темпото.
Междувременно Доналд Тръмп коментира в социалната си мрежа „Трут соушъл“ пресконференцията на Байдън, като заяви подигравателно: „Добра работа, Джо!"
HAHAHA Holy sh*t Biden just introduced Zelensky as "President Putin" pic.twitter.com/vAdGXcMQgD
— End Wokeness (@EndWokeness) July 11, 2024
Twitter Publish
"Мисля, че съм най-компетентният, за да се кандидатирам за президент. Победих вече веднъж Тръмп и ще го победя отново" Не правя това, за да съхраня моето наследство, а, за да свърша работата, която съм започнал", заяви той.
Байдън добави, че европейските съюзници на САЩ не му казват: "Джо, ти не трябва да се кандидатираш", а му казват: "Ти трябва да спечелиш. Ти не може да оставиш онзи да спечели. Това ще бъде бедствие".
На пресконференцията обаче Байдън отново допусна лапсус и обърка Доналд Тръмп с Камала Харис.
Той заяви, че не би избрал Доналд Тръмп за вицепрезидент, ако не беше сигурен, че тя ще бъде подходяща за президент, очевидно визирайки Камала Харис. После той похвали и кариерата на Харис на сенатор, преди тя да стане вицепрезидент, и допълни, че тя се е справила добре, като е защитавала репродуктивните права на жените в последните четири години.
HAHAHA holy sh*t Joe Biden just called Kamala Harris "Vice President Trump" pic.twitter.com/T2IzSEGsRn
— End Wokeness (@EndWokeness) July 11, 2024