Григор гази в жегата в Майорка

Автор: Труд news

Григор Димитров не се стресна от 34-градусовата жега в Майорка и стартира с победа на турнира на трева от категория „АТП 250“ - 6:1, 7:6 (3) над австралиеца Марк Полманс, който е извън първите 300 в света. Най-добрият ни тенисист участва с „уайлдкард“ в надпреварата, а победата бе първата му на турнир от АТП тура от март насам.
„Колкото по-топло, толкова по-добре за мен – заяви българинът след мача. - Имам и опит. Благодаря на публиката, че наблюдава в тази горещина. Наслаждавам се да играя по това време на деня“.
Утре той излиза в осминалфинален сблъсък с 299-ия в света Абдула Шелбайх (Йордания), който изненадващо надигра със 7:5, 6:4 Корентен Муте (Франция). Турнирът е последна репетиция за Григор преди Уимбълдън, където ще играе с „уайлдкард“ в основната схема. Тази вечер участието си в квалификациите започват двете ни представителки при жените Виктория Томова и Елизара Янева. А голямата новина от тениса е 4-годишното наказание, което получи шампионката от Уимбълдън за 2023 г. Маркета Вондроушова. Чехкинята е отказала да даде допинг проба, което довело до санкцията – значително по-тежка, отколкото на директно уличените Яник Синер (два пъти) и Ига Швьонтек.

Най-четени