Агуеро и Барселона - любов от пръв поглед след 3:1 над Валенсия

Барселона победи Валенсия с 3:1 у дома след пълен обрат и се укрепи на 8-о място в класирането след месеци на неубедителни игри в евротурнирите и Ла Лига.  Гостите откриха резултата с гол на Хосе Гая. Ансу Фати изравни. В 41-ата минута Депай вкара от дузпа. През втората част Валенсия удари греда, а в 85-та минута резервата Филипе Коутиньо реализира трети гол за Барса.

С този успех Барселона прекъсна серията си от две поредни загуби (0:3 от Бенфика и 0:2 от Атлетико Мадрид) и с актив от 15 точки се изкачи до 8-то място в класирането. Валенсия е 9-ти с 12 точки и мач повече от каталунците.

Друго важно събитие на "Камп Ноу" бе дебютът на Серхио Агуеро като играч на Барса. Той се появи в игра, след като замени Дест, но краткото време, в което беше на терена, беше достатъчно, за да усети аржентинецът духа на феновете на клуба.

"Много съм щастлив за дебюта си, наистина го очаквах с нетърпение. Важното беше да спечелим днес. Беше невероятно, че хората скандираха "Кун, Кун". Сега трябва да върна обичта, която те ми показаха. Надявам се да се насладите на играта ми“, каза Агуеро след срещата.

Наставникът на каталунците Роналд Куман, който напоследък бе подложен на психическо напрежение заради слабата игра и евентуалната си смяна, заяви на пресконференцията: "Ще се насладя на спокойствието".