Айнтрахт и Тотнъм пазят интригата до края, Спортинг е лидер въпреки загуба в група D на ШЛ

Айнтрахт и Тотнъм завършиха изненадващо 0:0 в мач от група D на Шампионска лига. След спечелената точка и двата тима имат по 4 в класирането и английският отбор е втори, а германският – трети в таблицата.
В другия мач от групата Олимпик Марсилия нанесе първа загуба на Спортинг. Лисабонският тим загуби с 1:4, въпреки че поведе още в 1-ата минута с гол на Тринкао. В 13-ата минута обаче Алексис Санчес изравни, а само 3 минути по-късно домакините направиха обрат с попадението на Амине Харит. Спортинг остана с човек по-малко в 23-ата минута след червен картон на Антонио Адан. В 28-ата минута Леонардо Балерди вкара за 3:1, а Мбемба вкара за 4:1 в 84-ата минута.
След успеха последен в класирането остава Олимпик с 3 точки, а Спортинг все още е лидер с 6.
В следващия кръг на 12 октомври Спортинг посреща Марсилия, а Айнтрахт Франкфурт играе срещу Тотнъм.