Александър Везенков и Олимпиакос постигнаха 22-ра победа от началото на редовния сезон в Евролигата

Александър Везенков и Олимпиакос постигнаха 22-ра победа от началото на редовния сезон в Евролигата, след като надиграха с 81:55 (22:13, 15:16, 19:10, 25:16) френския АСВЕЛ Вильорбан.

Най-резултатни за "червено-белите" станаха Шакил МакКисик и Томас Уолкъп, които отбелязаха по 11 точки, а Александър Везенков завърши срещата с 9 точки, 4 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 23 минути в игра.

За гостите от Франция Ретин Обасохан вкара 12 точки, а американецът с български паспорт Дий Бост се отчете с 8 точки, 2 борби и 1 открадната топка за 25 минути на паркета.

В класирането Олимпиакос остава начело с баланс 22-9, докато АСВЕЛ Вильорбан е на последното 18-о място с актив от 8 успеха и 23 загуби.