Алисън Филикс изравни Карл Люис по брой олимпийски медали

Бахамската бегачка Шоне Милър-Уибо грабна втора поредна олимпийска титла в бягането на 400 метра. Тя финишира за 48.36 секунди. По този начин тя изпревари с близо секунда Марилейди Паулино, която даде резултат от 49.20 секунди. За нея това беше второ сребро от Токио, след като тя стана 2-ра и със смесената щафета на Доминиканската Република в бягането на 4 по 400 метра. Алисън Филикс спечели своя десети олимпийски медал, след като остана с бронза. За Филикс това е първи бронз от Олимпиада, след като до момента тя имаше шест златни и три сребърни отличия. По този начин атлетката от Лос Анджелис изравни легендарния Карл Люис по брой отличия в леката атлетика за САЩ от олимпийски игри.

При мъжете Стивън Гардинър стигна до първото място с личен резултат за сезон от 43.85 секунди. Антони Самбрано от Колумбия остана със среброто с 44.08 секунди, а бронзът отиде при олимпийския шампион от Лондон Кирани Джеймс от Гренада с 44.19 секунди.