Алонсо остана 3-и след отмяна на второто наказание след Гран При на Саудитска Арабия

Пилотът на Aston Martin Фернандо Алонсо зае трето място на състезанието Гран При на Саудитска Арабия заради наказание. Шампионатът се проведе на нощна градска писта в Джеда. Първи се нареди мексиканският пилот на "Ред Бул" Серхио Перес, на втора линия с изоставане от 5.355 секунди е действащият шампион във Формула 1 Макс Верстапен.

Алонсо завърши трети. Той поведе след старта, но изтърпя пет секунди наказание в бокса за неправилно позициониране на колата на решетката по време на състезанието. Също така стана известно, че пилотът получава още едно наказание, поради което той падна на четвърто място, но след процедурата ситуацията беше преразгледана и Алонсо остана на подиума, който е стотният в кариерата му.

В 18-ата обиколка неговият съотборник, канадецът Ланс Строл, се оттегли. Също така, тайландският пилот Александър Албон не завърши състезанието.

През 2022 г. холандският пилот на Ред Бул Макс Верстапен стана световен шампион във Формула 1 за втори пореден път.