Краев доближи „Мидтиланд“ до купата

Божидар Краев, младежкият национал на България, вкара и двата гола за „Мидтиланд“ при успеха с 2:1 над „Хобро“ в 1/4-финал от турнира за купата на Дания. Бившият играч на „Левски“ се появи като резерва за гостите в 77-ата минута. Редовното време не излъчи победител, завършвайки 0:0, за да дойде драмата в продълженията. В 99-ата минута Краев засече центриране и откри резултата. Домакините успяха да изравнят чрез Микелсен, но офанзивният полузащитник вкара ново попадение в 112-ата минута за крайното 2:1 след неспасяем удар под гредата.

Така „Мидтиланд“ ще играе на 1/2-финал в турнира, а жребият отреди съперник да бъде другият фаворит за трофея, лидера в първенството „Брьондби“. Финалистът се определя в една среща, а другият 1/2-финал противопоставя „Фредерика“ и „Силкеборг“.