Стойчо Младенов тръгна с победа

Много поводи за радост имаше българската колония в Казахстан. Треньор №1 на миналия сезон Стойчо Младенов стартира с 1:0 у дома. Неговият „Кайсар“, носител на националната купа, най-накрая счупи проклятието от новия стадион и победи „Иртиш“. Арената бе открита през есента и „пустинните вълци“ нямаха нито един успех там.

Грузинският национал Елгуя Лобжанидзе вкара в 11-ата минута след заучено изпълнен пряк свободен удар. Българският нападател Александър Колев влезе в добавеното време и имаше шанс също да се разпише.  Вратарят Марсел Исламкулов стана герой на „Кайсар“ със спасена дузпа пет минути преди края.

Мартин Тошев пък вкара първия гол за „Жетсу“, който започна сезона с 2:0 като гост на новака в елита „Каспий“. Нападателят откри резултата в 67-ата минута.

През този сезон Стойчо Младенов остана единственият български отбор в казахстанския футбол.