„Арсенал“ и Артета пишат история срещу „Тотнъм“

Историческа победа записа „Арсенал“ срещу „Тотнъм“ след 1:0 като гост в дербито от 4 кръг на Висшата лига. Единственото попадение в големия сблъсък на Лондон реализира Габриел Магаляеш с глава. Защитникът засече центриране на Букайо Сака от ъглов удар. Така за пръв път в историята на съперничеството между двата тима „артилеристите“ са в серия от три поредни успеха като гост на „шпорите“. Болезненото поражение сега дойде по вече познат начин, след като това бе трети гол след ъглов удар в последните 4 мача между двата тима. Историческият триумф дойде броени дни, след като мениджърът на „топчиите“ Микел Артета подписа нов договор с клуба.

Двубоят ще се запомни и с рекордните за дербито 7 жълти картона преди почивката.

В заключителните 10 минути на терена се появи и новото попълнение на „Арсенал“ Рахим Стърлинг, за когото това бе дебют.

Нападателят на „Тотнъм“ Доминик Соланке бе напълно обезличен и това също се отрази на крайния резултат.

След първите 4 мача през кампанията единствено „Манчестър Сити“ е с пълен актив. „Ливърпул“ загуби за пръв път под ръководството на Арне Слот, при това срещу изненадващ съперник – „Нотингам Форест“. За бившия европейски шампион това бе първи триумф на „Анфилд“ от 1969 година. За „Челси“ пък дебют направи Джейдън Санчо, дал асистенция на Кристиан Нкунку при 1:0 над „Борнемут“.