Налудничави претенции на Гроцер: Покривът е тъмен, липсва ми ориентация

„Покривът е тъмен и може да звучи налудничаво, но ми липсва ориентация колко високо лети топката“, изцепи се звездата на германските волейболисти Георг Гроцер преди четвъртфинала с България.

Унгарецът с немски паспорт избълва оплакването си пред германската агенция „Фокус“, като добавя: „Има някои зали, към които трудно се приспособяваш.“

След „разцепването“ в първия мач, както нарече победата на България над Германия с 3:0 треньорът Пламен Константинов, същият Гроцер изплака: „Имах лош ден и наистина играх много лошо. Не мога да си обясня какво точно се случи!“

Броени дни по-късно явно нападателят е намерил причината за провала. След това Гроцер не излезе на терена при цирка, в какъвто се превърна срещата с Холандия, в която и двата отбора търсеха загубата. Той разкрива още, че от новия сезон ще играе в Корея, притеснява се от голямата часова разлика и оставя съпругата и децата у дома.

Германците искаха да избегнат сблъсък с Полша на четвъртфиналите, да срещнат домакините и успяха с тънките сметки. Либерото на тима Маркус Щойервалд каза: „Искаме да останем в София възможно най-дълго и накрая да играем за медали. Но все още не сме намерили най-добрата си форма.“

Големият въпрос в лагера на нашите е дали титулярното либеро Теодор Салпаров ще може да играе. Той се контузи във втория гейм при победата над Холандия с 3:2, но магнитен резонанс показа, че проблемът не е фатален. Най-вероятно Константинов ще заложи обаче като първо либеро на Владислав Иванов, който замени успешно Салпаров срещу „лалетата“.

„Ще направя всичко, за да съм на линия за четвъртфиналите“, обеща Теодор.