ПСЖ удари "Челси" с 2:1, "Бенфика" излъга "Зенит" в продължението

"Пари Сен Жермен" и "Бенфика" записаха победи в първите мачове от 1/8-финалите на Шампионската лига. Парижани надвиха лондонския "Челси" с 2:1 на собствения си стадион, докато португалците също записаха минимална победа с 1:0 над руския "Зенит."

Голмайсторът на ПСЖ Златан Ибрахимович даде преднина на своя отбор след точно изпълнение на свободен удар в 39-ата минута, но в 45-ата Джон Оби Микел от гостите изравни. Влезлият като резерва Единсон Кавани донесе победата за парижани в 78-ата минута, след като не остави шансове на вратаря на "Челси" Тибо Куртоа, останал очи в очи с него. Именно стражът на лондончани се намеси решаващо на няколко пъти, с което съхрани интригата за реванша на английска земя.

В другия двубой, който се игра снощи, португалският "Бенфика" взе крехък аванс пред руския "Зенит" след победен гол на Жонас в 91-ата минута. Португалците натискаха своя съперник през по-голямата част от срещата, но успяха да стигнат само до едно попадение и то в добавеното време.

По този начин се очакват изключително вълнуващи и оспорвани реванши в битката за достигане на 1/4-финалите на турнира.